Jaką książkę wybrać dla babci?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym sen z powiek spędza nam tylko kwestia prezentów. Zależy nam przecież na tym, aby każdy z bliskich otrzymał coś wyjątkowego i w pewnym sensie potrzebnego. Dobra książka spełnia powyższe kryteria, a zatem prezent dla babci na święta (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-dziadkow-na-swieta) może być najlepszym wyborem. Warto jednak wybrać taką pozycję, która sprawi babci największą przyjemność, a być może będzie nawet pewnego rodzaju podróżą do przeszłości.

Tuwim – dla dzieci i dorosłych

Julian Tuwim w swoich czasach uważany był za jednego z najzdolniejszych poetów. Pośród wszystkich Skamandrytów, to właśnie on cieszył się największą estymą. Dla swoich kolegów po fachu był autorytetem i niedoścignionym wzorem. Ten sam Tuwim był jednocześnie osobą, która na co dzień borykała się z agorafobią, a zatem chorobą uniemożliwiającą mu swobodne poruszanie się po ukochanym mieście. Paraliżujący lęk wpływał na codzienne życie poety i był źródłem depresyjnych myśli. W książce Mariusza Urbanka “Tuwim – Wylękniony bluźnierca” poznajemy człowieka, a nie poetę. Poznajemy drogę, jaką musiał przejść, by w końcu znaleźć się w czołówce polskich poetów oraz sytuacje kryzysowe. Dowiadujemy się, dlaczego Tuwim pozował w określony sposób, zasłaniając zawsze jedną stronę twarzy i jak pochodzenie żydowskie wpłynęło na jego życie w okresie wojennym.

Spotkanie z wybitną osobowością

To fantastyczna podróż, która pozwala nam na bliższe spotkanie z człowiekiem o wyjątkowym poczuciu humoru, ponadprzeciętnej inteligencji i spostrzegawczości godnej pochwały. Poznajemy człowieka, który jak nikt wcześniej bawił się polskim językiem, tworząc fantastyczne gry słowne, konstruując niezapomniane aforyzmy i dzieła przeznaczone również dla najmłodszych czytelników. Książka Mariusza Urbanka to łatwa i przyjemna lektura, aczkolwiek w pewien sposób zmuszająca do głębszej refleksji. Okazuje się bowiem, że nawet ludzie sukcesu, którym z pozoru niczego nie brakuje, mogą borykać się z problemami, które decydują o ich codzienności. Tuwim z pewnością wielkim poetą był, ale jednocześnie był zwykłym człowiekiem, który mierzył się z codziennością na swój sposób.